خانه اخبار

اخبار شرکت چگونه آزمایش PCB انجام دهیم

نظرات مشتریان
خدمات مشتری بزرگ و همه چیز در زمان وارد شده است. محصول کار با کیفیت بود.

—— مالک ویلیام

محصول بزرگ و ما با پاسخ بسیار خوشحالیم. ما چندین بار خریداری کرده ایم و بسیار راضی هستیم.

—— متیوس پاتر

چت IM آنلاین در حال حاضر
شرکت اخبار
چگونه آزمایش PCB انجام دهیم
آخرین اخبار شرکت چگونه آزمایش PCB انجام دهیم

فرآیند مجمع مدار چاپی (PCBA)

PCB Assembly Process | PCBCart

الکترونیک بخشی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما است. همه چیز از گوشی های هوشمند ما به اتومبیل های ما شامل قطعات الکترونیکی است. در قلب این الکترونیک، تخته مدار چاپی است که همچنین به عنوان PCB شناخته می شود.

اکثر مردم هنگامی که آنها را می بینند تابلوهای چاپی را تشخیص می دهند. این ها تراشه های سبز کوچک هستند که در خطوط و قطعات مس هستند که در قلب دستگاه های الکترونیکی زخمی پیدا می شوند. ساخته شده با فایبرگلاس، خطوط مس و دیگر قطعات فلزی، این تابلوها همراه با اپوکسی و با یک ماسک لحیم کاری عایق بندی می شوند. این ماسک لحیم کاری جایی است که مشخصه رنگ سبز از آن است.

با این حال، آیا شما تا به حال آن دسته از تخته ها را مشاهده کرده اید با اجزای جامد روی آن؟ هرگز آنها را فقط به عنوان دکوراسیون هیئت مدیره PCB نمی بینم. هیئت مدیره پیشرفته قادر نخواهد بود تا عملکرد خود را تا زمانی که اجزای آن بر روی آن نصب شده باشند، ارائه دهند. PCB با اجزای نصب شده بر روی آن PCB مونتاژ شده است و فرآیند تولید به اختصار PCB assembly یا PCBA نامیده می شود. خطوط مس در تخته لخت، نامیده می شود ردیابی، اتصالات برق و اتصالات به یکدیگر. آنها سیگنال ها را بین این ویژگی ها اجرا می کنند، و اجازه می دهد تخته مدار به طور خاص طراحی شده است. این توابع از ساده به پیچیده متغیر است، و در عین حال اندازه PCB ها می تواند کوچکتر از یک تصویر کوچک باشد.

پس دقیقا چطور این دستگاه ها ساخته شده اند؟ فرآیند مونتاژ PCB ساده است، که شامل چندین مراحل خودکار و دستی است. با هر مرحله از فرایند، یک تولید کننده هیئت مدیره دارای گزینه های دستی و اتوماتیک است که از آن انتخاب می شود. برای کمک به شما در درک روند PCBA از ابتدا تا انتها، ما هر مرحله را در جزئیات زیر توضیح دادیم.

مبانی طراحی PCB

فرآیند PCBA همیشه با پایه ترین واحد PCB آغاز می شود: پایه ای که شامل چندین لایه است و هر یک از آنها نقش مهمی در عملکرد PCB نهایی بازی می کند. این لایه های متناوب عبارتند از:
• Substrate : این ماده پایه PCB است. این PCB آن را سفتی می دهد.
• مس : یک لایه نازک فویل مس هدایت شده به هر قسمت عملکردی PCB اضافه می شود - اگر از یک طرف PCB یک طرفه باشد و در هر دو طرف اگر PCB دو طرفه باشد. این لایه ای از عناصر مس است.
• ماسک لولایی : در بالای لایه مس، ماسک لحیم کاری است که هر رنگ PCB را مشخص می کند. این عایق های مس را از تماس غیرمستقیم با مواد دیگر هدایت می کند که می تواند منجر به کوتاه شدن شود. به بیان دیگر، لحیم کاری، همه چیز را در جای خود نگه می دارد. سوراخ در ماسک لحیم کاری جایی است که در آن لحیم کاری برای اتصال قطعات به هیئت مدیره اعمال می شود. ماسک پوشاننده یک گام حیاتی برای تولید صاف PCBA است زیرا از لحاظ جوش در محل های ناخواسته با شلوارها اجتناب ناپذیر است.
• Silkscreen : یک silkscreen سفید لایه نهایی روی هیئت مدیره PCB است. این لایه برچسب های PCB را به شکل شخصیت ها و نمادها اضافه می کند. این کمک می کند تا عملکرد هر جزء در هیئت مدیره را نشان دهد.

این مواد و اجزای آنها به طور عمده در همه PCB ها، با استثناء بستر، همگام با هم هستند. مواد پایه یک PCB با توجه به ویژگی های خاص مانند هزینه و قابلیت اتصال - هر طراح به دنبال محصول خود می باشد.

سه نوع اصلی PCB عبارتند از:

PCB Types | PCBCart

• PCB سفت : شایع ترین نوع پایه PCB یک سختی است که اکثریت PCBA را تشکیل می دهد. هسته جامد یک PCB سفت و سخت دارای سختی و ضخامت آن است. این پایه های PCB غیر قابل انعطاف از چندین مواد مختلف تشکیل شده است. شایع ترین فایبرگلاس است که در غیر اینصورت "FR4" نامگذاری شده است. PCB های ارزان قیمت با مواد مانند اپوکسی یا فنولیک ساخته می شوند، هرچند که از FR4 کمتری دارند.
• PCB انعطاف پذیر : PCB های انعطاف پذیر، قابلیت انعطاف بیشتری نسبت به عناصر سخت تر دارند. مواد این PCB ها معمولا پلاستیکی قابل انعطاف و پلاستیکی مانند کاپتون هستند.
• Metal Core PCB : این تابلوها یک جایگزین دیگر برای هیئت مدیره FR4 معمولی هستند. این صفحات ساخته شده با هسته فلزی تمایل دارند گرمای بیشتری را نسبت به دیگران پخش کنند. این کمک می کند گرما را از بین ببرد و از اجزای تشکیل دهنده هیئت مدیره حساس به گرما محافظت کند.

Thru-hole technology | PCBCart

دو نوع فن آوری نصب در صنعت PCBA مدرن وجود دارد:
سطح کوه فن آوری : اجزای حساس، برخی از بسیار کوچک، مانند مقاومت یا دیودها به طور خودکار بر روی سطح هیئت مدیره قرار می گیرد. این دستگاه با نام SMD نامیده می شود. تکنولوژی Surface Mount می تواند بر روی اجزای کوچک و مدارهای یکپارچه (ICs) اعمال شود. به عنوان مثال، PCBCart قادر به نصب بسته با دقیقه است. اندازه 01005، که حتی کوچکتر از اندازه یک نقطه مداد است.
فناوری Throw-Hole : به خوبی در اجزای با اهرمها یا سیمها کار می کند که باید آنها را از طریق سوراخهای روی هیئت مدیره نصب کرد. بخش سرب اضافی باید در طرف دیگر هیئت مدیره لحیم شود. این تکنولوژی بر روی مجتمع های PCB که حاوی اجزای بزرگ مانند خازن ها، کویل ها می باشد، اعمال می شود.

Thru-hole technology | PCBCart

با توجه به تمایز بین THT و SMT، آنها باید از طریق فرایندهای مختلف مونتاژ نیز بپردازند. مقاله زیر در مورد ملاحظات مواد و طراحی دیگر فراتر از پایه PCB در مورد روند پیوند PCB در ارتباط با THT، SMT و تکنولوژی های مخلوط بحث خواهد شد.

قبل از فرآیند مجمع

چند مرحله پیش آماده باید پیش از آغاز روند واقعی PCBA باشد. این به تولیدکنندگان PCB کمک می کند که عملکرد یک طراحی PCB را ارزیابی کنند و عمدتا شامل یک چک DFM باشد.

اکثر شرکت های متخصص در مونتاژ PCB نیاز به پرونده طراحی PCB را برای شروع، همراه با هر گونه یادداشت طراحی و الزامات خاص دارند. این بدین معنی است که شرکت مونتاژ PCB می تواند فایل PCB را برای هر مسائلی که ممکن است قابلیت کارکرد یا قابلیت تولید PCB را تحت تاثیر قرار دهد، بررسی کند. این یک طراحی برای بررسی کارایی و یا بررسی DFM برای کوتاه است.

DFM Check | PCBCart

چک DFM به تمام مشخصات طراحی PCB نگاه می کند. به طور خاص، این چک به نظر می رسد برای هر گونه ویژگی های گم شده، بیش از حد و یا به طور بالقوه مشکل ساز. هر یک از این مسائل ممکن است به شدت و منفی بر عملکرد پروژه نهایی تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، یکی از نقاط طراحی PCB معمولی فاصله بین قطعات PCB است. این باعث می شود که شلوارک و سایر نقص های عملکردی ایجاد شود.

با شناسایی مشکلات بالقوه قبل از شروع تولید، DFM می تواند هزینه های تولید را کاهش دهد و هزینه های غیرقابل پیش بینی را از بین ببرد. این به این دلیل است که این چک ها بر تعداد تخته های فروخته شده کاهش می یابد. به عنوان بخشی از تعهد ما به کیفیت با هزینه کم، DFM چک با هر سفارش پروژه PCBCart استاندارد می شود. PCBCart رایگان DFM و DFA را بررسی می کند، با این حال، ارزش های بی ارزش به دلیل Valor DFM / DFA بررسی PCBCart بستگی دارد یک سیستم خودکار کمک به سرعت و دقت بالا است.

مراحل پردازش واقعی PCBA.

مرحله 1: پشته Stenciling پشته

اولین گام از مونتاژ PCB استفاده از یک لحیم لحیم کاری به هیئت مدیره است. این فرآیند مانند چاپ روی تی شرت است، مگر اینکه به جای یک ماسک، یک ورقه نازک از فولاد ضدزنگ بر روی PCB قرار گیرد. این اجازه می دهد تا اسمبلرها را فقط به قطعات خاصی از PCB قابل استفاده تبدیل کنند. این قسمت قطعاتی است که در PCB به پایان می رسد.

Solder Paste Composition | PCBCart

جوش لحیم کاری خود یک ماده ی خاکستری است که حاوی گلهای کوچک فلز است که به عنوان جوش نیز شناخته می شود. ترکیب این توپ های فلزی کوچک 96.5٪ قلع، 3٪ نقره و 0.5٪ مس است. جوش لحیم کاری جوش را با یک شار مخلوط می کند، که یک ماده شیمیایی است که به ذوب شدن لحیم و اتصال به سطح کمک می کند. خمیر جوش به صورت خمیر خاکستری ظاهر می شود و باید به هیئت مدیره دقیقا در مکان های مناسب و دقیقا مقادیر مناسب اعمال شود.

در یک خط PCBA حرفه ای، یک مکانیک مکانیکی PCB و کشش میل لنگ را در محل نگه می دارد. یک اپلیکاتور سپس مقدار لحیم کاری را در قسمت های مورد نظر در مقادیر دقیق قرار می دهد. پس از آن دستگاه، رنده را در داخل استنسیل گسترش می دهد، آن را به طور مساوی به هر ناحیه باز باز می کند. پس از از بین بردن استنسیل، جوش لحیم کاری در مکان های مورد نظر باقی می ماند.

مرحله 2: انتخاب و محل

پس از اعمال جوش لحیم کاری به هیئت مدیره PCB، فرایند PCBA به دستگاه انتخاب و محل حرکت می کند، یک دستگاه روباتیک اجزای سطح سوار یا SMD را بر روی PCB آماده می کند. امروزه SMD ها برای اغلب قطعات غیر متصل در PCB حساب می کنند. سپس این SMD ها در مرحله بعدی فرایند PCBA به سطح هیئت مدیره وصل می شوند.

به طور سنتی، این یک فرآیند دستی بود که با یک جفت انگشتر انجام می شد، که در آن اسمبلرها مجبور بودند که دست ها را انتخاب و جایگزین کنند. این روزها، خوشبختانه، این مرحله یک فرایند خودکار در میان تولید کنندگان PCB است. این تغییر به طور عمده اتفاق افتاد زیرا دستگاهها دقیق تر و سازگار تر از انسان ها هستند. در حالی که انسان می تواند به سرعت کار کند، خستگی و تماشای چشم، پس از چند ساعت کار با اجزای کوچک، تمایل پیدا می کند. ماشین آلات بدون چنین خستگی در سراسر ساعت کار می کنند.

Surface Mount Technology | PCBCart

این دستگاه فرآیند انتخاب و محل را با جمع آوری یک هیئت مدیره PCB با دستگیره خلاء و انتقال آن به ایستگاه انتخاب و محل شروع می کند. سپس ربات به PCB در ایستگاه هدایت می کند و شروع به اعمال SMT ها به سطح PCB می کند. این اجزاء در بالای ریز لحیم کاری قرار می گیرند در مکان های پیش برنامه ریزی شده.

مرحله 3: لحیم کاری مجدد

هنگامی که جوش لحیم کاری و اجزای سطح کوه همه جا هستند، آنها باید در آنجا باقی بمانند. این به این معنی است که جوش لحیم کاری نیاز به جامد شدن دارد، اجزای تشکیل دهنده آن به هیئت مدیره. مونتاژ PCB این را از طریق یک فرآیند به نام "reflow" انجام می دهد.

پس از اتمام فرآیند انتخاب و مکان، هیئت مدیره PCB به یک تسمه نقاله منتقل می شود. این تسمه نقاله از طریق یخچال بزرگ باز می شود که تا حدودی شبیه یک اجاق گاز پیتزا تجاری است. این اجاق شامل مجموعه ای از بخاری ها است که به تدریج حرارت را به دمای حدود 250 درجه سانتیگراد یا 480 درجه فارنهایت گرم می کند. این به اندازه کافی داغ است تا جوش در ذوب لحیم کاری ذوب شود.

Reflow Soldering | PCBCart

هنگامی که میلگرد ذوب می شود، PCB همچنان از طریق اجاق حرکت می کند. از طریق یک سری از بخاری های خنک کننده عبور می کند که اجازه می دهد که لحیم کاری ذوب شده به صورت کنترل به خوبی خنک و جامد شود. این اتصال مشترک دائمی دائمی برای اتصال SMD ها به PCB ایجاد می کند.

بسیاری از PCBA ها در هنگام بارگذاری مجدد، به ویژه برای مجمع PCB دو طرفه، مورد توجه خاصی قرار می گیرند. مونتاژ مدار چاپی دو طرفه به طور جداگانه برای هر دو طرف به کار میرود. اول، طرف با قطعات کوچکتر و کوچکتر، پیچیده شده، قرار داده و reflowed، و پس از آن طرف دیگر.

مرحله 4: بازرسی و کنترل کیفیت

هنگامی که اجزای سطح سوار پس از پردازش reflow نصب شده اند، که برای تکمیل PCBA جایگزین نمی شود و هیئت مدیره مونتاژ باید برای عملکرد آزمایش شود. اغلب جنبش در طی فرایند reflow منجر به کیفیت اتصال ضعیف یا کمبود کامل اتصال خواهد شد. شلوارک نیز یکی از عوارض جانبی این جنبش است، زیرا اجزای نامناسب گاهی اوقات می توانند بخش هایی از مدار را که نباید متصل شوند متصل کنند.

Inspection and Quality Control Methods | PCBCart

بررسی این اشتباهات و ناهماهنگی می تواند یکی از چند روش بازرسی مختلف را شامل شود. رایج ترین روش های بازرسی عبارتند از:
• چک های دستی : علیرغم روند توسعه آینده تولید خودکار و هوشمند، بررسی های دستی همچنان در فرایند مونتاژ PCB تکیه می کنند. برای دسته های کوچکتر بازرسی شخصی توسط یک طراح یک روش موثر برای اطمینان از کیفیت PCB پس از پردازش reflow است. با این حال، این روش به طور فزاینده غیر عملی و نادرست می شود به عنوان تعداد تابلوهای بازرسی افزایش می یابد. نگاهی به چنین اجزای کوچک برای بیش از یک ساعت می تواند به خستگی نوری منجر شود، و بازرسی های دقیق تر انجام می شود.
• بازرسی اتوماتیک نوری: بازرسی خودکار اتوماتیک یک روش بازرسی مناسب تر برای دسته های بزرگ PCBA است. دستگاه بازرسی خودکار اتوماتیک، همچنین به عنوان یک دستگاه AOI شناخته می شود، از سری دوربین های با قدرت بالا برای دیدن "PCB ها استفاده می کند. این دوربین ها در زوایای مختلف برای مشاهده اتصالات لحیم کاری تنظیم شده اند. اتصالات مختلف جوش لحیم کاری را به طرق مختلف بازتاب می دهند، اجازه می دهد تا AOI یک لحیم پایین تر با کیفیت را تشخیص دهد. AOI این را با سرعت بسیار بالا انجام می دهد و اجازه می دهد مقدار زیادی از PCB ها را در مدت زمان نسبتا کوتاه پردازش کند.
• بازرسی اشعه ایکس : هنوز یک روش بازرسی شامل اشعه ایکس است. این یک روش بازرسی کمتر رایج است - این اغلب برای PCB های پیچیده یا لایه ای استفاده می شود. اشعه ایکس اجازه می دهد تا بیننده را از طریق لایه ها ببیند و لایه های پایین تر را به تصویر بکشد تا مشکلات بالقوه پنهان شناسایی شود.

سرنوشت یک هیئت مدیره ناسازگار به استانداردهای شرکت PCBA بستگی دارد، آنها به عقب بازگردانده می شوند و دوباره پردازش می شوند و یا از بین می روند.

آیا بازرسی یکی از این اشتباهات را پیدا می کند یا خیر، مرحله بعدی فرآیند این است که بخشی را آزمایش کنید تا اطمینان حاصل کنید که کاری را انجام می دهد. این شامل آزمایش اتصالات PCB برای کیفیت است. صفحات مورد نیاز برنامه نویسی یا کالیبراسیون نیازمند مراحل بیشتری برای آزمایش قابلیت های مناسب هستند.

چنین بازرسی ها می تواند به طور منظم پس از پردازش reflow برای شناسایی هر گونه مشکلات بالقوه رخ دهد. این بررسی منظم می تواند اطمینان حاصل کند که خطاهای در اسرع وقت برطرف شده و ثابت می شوند و به تولید کننده و طراح کمک می کند زمان، کار و مواد را صرفه جویی کند.

مرحله 5: وارد کردن کامپوننت سوراخ سوراخ

بسته به نوع هیئت مدیره تحت PCBA، هیئت مدیره ممکن است شامل اجزای مختلفی از SMD معمولی باشد. این شامل اجزای پیچیده و یا اجزای PTH می باشد.

سوراخ سوراخ شده با سوراخ در PCB است که از طریق تخته پوشانده شده است. اجزای PCB از این سوراخ ها استفاده می کنند تا سیگنال را از یک طرف هیئت مدیره به طرف دیگر منتقل کنند. در این مورد، لحیم لحیم کاری هیچ کارایی نخواهد کرد، زیرا خمیر به راحتی از طریق سوراخ بدون شكستن به جا می گذارد.

به جای لحیم لحیم کاری، اجزای PTH به نوع خاصی از روش لحیم کاری در فرآیند مونتاژ PCB نیاز دارند:
• لحیم دستی : دستی وارد کردن سوراخ یک فرآیند ساده است. به طور معمول، یک فرد در یک ایستگاه تک، یک عنصر را به یک PTH اختصاص داده خواهد شد. پس از اتمام کار، هیئت مدیره به ایستگاه بعدی منتقل می شود، جایی که فرد دیگری در حال کار بر روی قرار دادن یک جزء دیگر است. چرخه برای هر PTH که نیاز به نصب دارد، ادامه دارد. این می تواند یک روند طولانی باشد، بسته به اینکه چه تعداد اجزای PTH در یک مرحله از PCBA باید وارد شوند. اکثر شرکت ها به طور خاص سعی در اجتناب از طراحی با اجزای PTH برای این هدف دارند، اما قطعات PTH هنوز در طراحی PCB رایج هستند.
• لحیم موج : لحیم کاری موج نسخه ی خودکار لحیم کاری دستی است، اما شامل فرآیند بسیار متفاوت است. هنگامی که مولفه PTH قرار می گیرد، هیئت مدیره به یک تسمه دیگر تبدیل می شود. در این زمان، کمربند نقاله از طریق یک کوره تخصصی که در آن موجی از لحیم مذاب بر روی پایین صفحه قرار می گیرد، اجرا می شود. این همه لحظه ها را در پایین صفحه قرار می دهید. این نوع لحیم کاری برای PCB های دو طرفه تقریبا غیرممکن است؛ چرا که تمام بخش های PCB لحیم کاری تمام قطعات الکترونیکی ظریف را بی فایده می کند.

پس از اتمام این فرایند لحیم کاری، PCB می تواند به بازرسی نهایی حرکت کند یا می تواند از طریق مراحل قبلی اجرا شود اگر PCB نیاز به قطعات اضافی اضافه شده یا یک طرف دیگر را جمع آوری کند.

مرحله 6: بازرسی نهایی و تست عملکرد

پس از اتمام مراحل لحیم کاری فرآیند PCBA به پایان رسید، بازرسی نهایی PCB را برای عملکرد آن آزمایش خواهد کرد. این بازرسی به عنوان یک "آزمون عملکردی" شناخته می شود. این تست، PCB را از طریق سرعت خود قرار می دهد، شبیه سازی شرایط عادی که در آن PCB کار خواهد کرد. سیگنال های قدرت و شبیه سازی شده از طریق PCB در این آزمون اجرا می شوند، در حالی که تسترها ویژگی های الکتریکی PCB را کنترل می کنند.

Functional Test | PCBCart

اگر هر کدام از این ویژگی ها، از جمله ولتاژ، جریان یا خروجی سیگنال، نوسانات غیر قابل قبول را نشان می دهد یا در خارج از یک محدوده از پیش تعریف شده به حداکثر می رسد، PCB آزمون را از بین می برد. پس از آن PCB شکست خورده می تواند بسته به استانداردهای شرکت قابل بازیافت یا دور زدن باشد.

تست گام نهایی و مهم در فرآیند مونتاژ PCB است، زیرا موفقیت و یا شکست روند را تعیین می کند. این آزمایش همچنین دلیل آن است که آزمایش و بازرسی منظم در طول فرایند مونتاژ بسیار مهم است.

پس از PCBA

کافی است بگوییم، فرایند مونتاژ PCB می تواند یک کثیف باشد. رول لحیم کاری پس از مقدار شار، پس از آن، در حالی که دست زدن به انسان می تواند روغن و خاک را از انگشتان دست و لباس به سطح PCB منتقل کند. وقتی همه کارها انجام می شود، نتایج ممکن است کمی ناامید کننده باشد، که موضوع زیبایی شناختی و عملی است.

بعد از چند ماه باقی مانده در یک PCB، باقی مانده فلو شروع به بوییدن و احساس چسبندگی می کند. این نیز تا حدودی اسیدی می شود، که در طول زمان می تواند مفاصل لحیم را آسیب برساند. علاوه بر این، رضایت مشتری تمایل به رنج و عذاب زمانی که حمل و نقل PCB های جدید در باقی مانده و اثر انگشت پوشیده شده است. به همین علت، پس از اتمام تمام مراحل لحیم کاری، شستن محصول مهم است.

دستگاه شستشو با فشار بالا از جنس استنلس استیل با استفاده از آب دیونیزه بهترین ابزار برای حذف باقی مانده از PCB است. PCB های شسته شده در آب دیونیزه تهدیدی برای دستگاه نیست. این به این دلیل است که یون ها در آب معمولی هستند که سبب آسیب رساندن به مدار می شوند، نه خود آب. بنابراین، دیونیزه شده است، به عنوان آنها در معرض چرخه شستشو به PCB بی ضرر است.

پس از شستشو، یک چرخه خشک کردن سریع با هوا فشرده، PCB های آماده را برای بسته بندی و حمل و نقل آماده می کند.

تفاوت PCBA ها: مجمع THT، مجمع SMT و تکنولوژی مخلوط

Procedure Comparison between SMT Assembly and Thru-hole Assembly | PCBCart

روند تکمیل تکنولوژی THT (THT)

به عنوان یک روش مونتاژ PCB سنتی، فرآیند نصب از طریق سوراخ از طریق همکاری روش دستی و روش خودکار انجام می شود.
• مرحله 1: قرار دادن قطعات - این مرحله به صورت دستی توسط کارکنان مهندسی حرفه ای به دست می آید. مهندسین نیاز به سرعت دارند، با این حال، دقیقا مؤلفه های مربوط به موقعیت های مربوطه را بر اساس پرونده های طراحی PCB مشتری قرار می دهند. قرار دادن کامپوننت باید مطابق با مقررات و استانداردهای عملیات نصب و راه اندازی از طریق سوراخ برای تضمین محصولات با کیفیت بالا. برای مثال، آنها باید قطبیت و جهت گیری اجزاء را روشن کنند تا اجزای عامل را از تأثیر بر اجزای محیط محروم کنند تا مکانیزم کامپوننت کامل را با استانداردهای مربوطه سازگار کنند و در هنگام برخورد با اجزای حساس حساس مانند IC ها، دستکش های ضد استاتیک بپوشند.
• مرحله 2: بازرسی و تصحیح - پس از تکمیل اجزای کامپوننت، هیئت مدیره سپس در یک کادر انتقال مطابقت قرار می گیرد که هیئت مدیره با اجزای متصل شده در آن به طور خودکار بازرسی می شود تا تعیین شود که آیا اجزای دقیق قرار داده می شوند. اگر مسائل مربوط به اجزای اجزاء مشاهده شده است، بلافاصله آنها را نیز آسان می کند. پس از همه، این اتفاق می افتد قبل از لحیم کاری در فرآیند PCBA.
• مرحله 3: لحیم موج - در حال حاضر اجزای THT باید با دقت به مدار مدار وصل شوند. در سیستم لحیم کاری موج، هیئت مدیره به آرامی روی یک موج جوش مایع در دمای بالا، حدود 500 درجه فارنهایت حرکت می کند. پس از آن، تمام اتصالات سیم ها یا منشا می تواند به طور موفقیت آمیز به دست آید تا اجزای سوراخ به طور قاطع به هیئت مدیره متصل شوند.

فرآیند مونتاژ تکنولوژی Surface Mount (SMT)

در مقایسه با فرایند نصب از طریق سوراخ، فرآیند نصب و راه اندازی سطح از نظر تولید بهره وری تولید، به دلیل ویژگی های فرآیند مونتاژ PCB نصب کاملا اتوماتیک از چاپ خمیر لحیم کاری، انتخاب و محل و reflow لحیم کاری است.
• مرحله 1: چاپ پودر لحیم کاری - پودر لحیم کاری بر روی تخته از طریق یک چاپگر لحیم کاری اعمال می شود. یک قالب تضمین می کند که جارو لحیم کاری می تواند به درستی در مکان های صحیح که اجزای آن نصب می شود، باقی بماند، که همچنین به نام استنسیل یا صفحه لحیم نامیده می شود. از آنجا که کیفیت چاپ چسبندگی لحیم کاری به طور مستقیم با کیفیت لحیم کاری مرتبط است، تولیدکنندگان PCBA با تمرکز بر محصولات با کیفیت بالا معمولا بعد از چاپ جوشکاری لحیم کاری از طریق یک بازرسی کننده لحیم کاری انجام می شوند. این بازرسی تضمین چاپ را به مقررات و استانداردهای دست یافته است. اگر نقایص در چاپ پاستیل یافت می شود، چاپ مجدد باید انجام شود یا جوش لحیم کاری قبل از چاپ دوم شسته شود.
• مرحله 2: نصب قطعات - پس از خارج شدن از چاپگر لحیم کاری، PCB به دستگاه انتخاب و مکان فرستاده می شود که در آن قطعات یا IC ها بر روی پد های مربوطه تحت تأثیر تنش لحیم کاری قرار می گیرند. قطعات بر روی هیئت مدیره PCB از طریق رول های جزئی در دستگاه نصب می شوند. شبیه به رول های فیلم، رول های اجزاء با اجزای متحرک چرخش می کنند تا اجزای دستگاه را فراهم کنند، که به سرعت قطعات را به هیئت مدیره می چسبانند.
• مرحله 3: لحیم کاری لحیم کاری - پس از قرار دادن هر جزء، هیئت مدیره از طریق یک کوره 23 فوت طول می کشد. دمای 500 درجه فارنهایت باعث می شود که لحیم کاری به مایع تبدیل شود. در حال حاضر قطعات SMD به طور قاطع به هیئت مدیره متصل می شوند.

تکنولوژی مختلط

با پیشرفت علم و تکنولوژی مدرن، محصولات الکترونیکی به طور فزاینده ای پیچیده می شوند، رینگ های پیچیده PCB، پیچیده تر و یکپارچه رانندگی می کنند. تقریبا غیرممکن است که PCBA ها تنها شامل یک نوع مولفه درگیر باشند.

اکثر هیئت مدیره اجزای Thru-hole و SMD هستند که نیازمند همکاری با تکنولوژی Thru-Hole و تکنولوژی Surface Mount است. با این حال، لحیم کاری یک فرآیند پیچیده است که تمایل دارد توسط بسیاری از عناصر تحت تاثیر قرار گیرد. بدین ترتیب، برای تسهیل ترتیب تکنولوژی های فن آوری و فن آوری سطح بالای سوراخ، بسیار مهم می شود.

PCBA با استفاده از تکنولوژی های مخلوط باید در شرایط زیر انجام شود:

• مجتمع جانبی مجتمع : مجتمع مخلوط تک تک مطابق با روش تولید زیر است: توجه: لحیم کاری دستی می تواند به جای جوش لحیم کاری، زمانی که تنها مقدار کمی از قطعات THT در این نوع مونتاژ مورد نیاز است.

Single-side Mixed PCB Assembly Workflow | PCBCart

• یک طرف SMT و یک طرف THT : توجه داشته باشید - این نوع از روش PCB مونتاژ توصیه نمی شود، زیرا چسب ها هزینه کل PCBA را خراب می کند و احتمالا منجر به مسائل مربوط به لحیم کاری می شود.

One side SMT, the other side Thru-hole Assembly workflow | PCBCart

• دو طرفه مجتمع مجتمع : از نظر دو روش مخلوط ترکیب، دو گزینه وجود دارد: PCBA با استفاده از چسب و PCBA بدون. استفاده از چسب ها باعث افزایش هزینه کلی مونتاژ PCB می شود. علاوه بر این، در طول این فرایند PCBA، گرمایش باید سه بار انجام شود، که منجر به راندمان پایین می شود.

Double side Mixed PCB Assembly workflow | PCBCart

Double side Mixed PCB Assembly workflow | PCBCart

بر اساس مقایسه روش های تلفیقی مونتاژ شده در بالا، می توان نتیجه گرفت که لحیم کاری دستی برای مونتاژ PCB کارایی خوبی دارد که با اجزای بسیاری در هر دو طرف مورد نیاز است که در آن اجزای SMD بیشتر از اجزای THT هستند. بنابراین، با مواجه شدن با شرایطی که تعداد کمی از اجزای THT مورد نیاز است، موج لحیم کاری موج است که پیشنهاد می شود.

مؤسسه PCB باید از طریق یک فرآیند پیچیده و فنی، که عناصر متعدد را باید در نظر گرفته شود، باید مورد توجه قرار گیرد و تغییرات کمی ممکن است تغییر زیادی در هزینه و کیفیت محصول ایجاد کند. توصیف های مربوط به فرآیند مونتاژ PCB در این مقاله فقط در مورد روش ها و تکنیک های PCBA معمولی تمرکز دارد. فرایند تولید عملی عمدتا توسط فایل های طراحی و نیازهای خاص مشتریان تعیین و تحت تاثیر قرار می گیرد. در نتیجه، چگونه یک اسمبلر PCB قابل اعتماد را ارزیابی می کند که مشتریان باید قبل از سفارش PCBA خود فکر کنند.

متخصصان PCBA

PCBCart اولین ارائه کننده راه حل PCB است. ما می توانیم الزامات PCB خود را از قطعات به منابع الکترونیکی به مونتاژ الکترونیکی پوشش دهیم. ما به شما در هر مرحله از این راه کمک خواهیم کرد و تخصص و تضمین کیفیت را به شما ارائه می کنیم.

Full Turnkey PCB Assembly Service | PCBCart

هنگامی که ما به عنوان شرکت PCBA تعاونی خود را انتخاب می کنید، شما انتخاب می کنید که با خدماتی که بهترین ها را ارائه می دهند، شریک شوید. خدمات مونتاژ PCB ما با بالاترین استانداردهای کیفیت مطابقت دارند و استانداردهای گواهینامه IPC Class 3، RoHS و ISO 9001: 2008 را دنبال می کنند . علاوه بر این، ما می توانیم هر گونه PCB را، چه دو طرفه یا یک طرفه، SMT، سوراخ یا پروژه مخلوط مونتاژ. هر کاری که می خواهید انجام دهید، ما می توانیم آن را انجام دهیم!

ما از ابتدای پروژه به طور کامل از طریق خط پایان به طور دائمی با شما تماس می گیریم و شما را از حلقه از ساخت و ساز تا مونتاژ حفظ می کنیم. این می تواند به شما پول و استرس را با هزینه های PCB پایین، زمان انتظار صعودی و محصولات با کیفیت بالاتر کمک کند. ما می خواهیم انرژی و وقت خود را صرفه جویی کنیم تا بتوانید روی طرح های PCB خود تمرکز کنید - نگران نباشید در مورد جزئیات فرآیند تولید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مجمع الکترونیکی و آنچه PCBCart می تواند برای پروژه بعدی PCB خود انجام دهد، نگاهی به صفحات زیر می اندازید:
معرفی جامع PCBA
چگونگی ارزیابی خانه های مجلس PCB؟
PCBCart ارائه می دهد مجموعه کامل PCB Assembly خدمات بدون نیاز به MOQ
طراحی برای ساخت و نصب و راه اندازی PCB ها و قوانین عمومی آن را مطابق با
طراحی PCB ها برای استفاده بهتر PCBCart's PCB Assembly Capabilities
دستورالعمل برای دریافت دقیق قیمت مجمع PCB

از: www.pcbcart.com

میخانه زمان : 2018-12-03 14:10:49 >> لیست اخبار
اطلاعات تماس
Shanghai Juyi Electronic Technology Development Co., Ltd

تماس با شخص: Mr. Amigo Deng

تلفن: +86-18994777701

ارسال درخواست خود را به طور مستقیم به ما (0 / 3000)

پیام بگذارید

ما به زودی با شما تماس خواهیم گرفت